George Simion, despre suprataxarea contractelor part-time: „Așteptăm și votul din plen pentru a face DREPTATE”

George Simion, președintele AUR
Scris deRealitatea din AUR
Publicat2 iun. 2026, 18:12
SursăRealitatea PLUS, Realitatea.net
Liderul AUR, George Simion, a anunțat marți că s-a revenit la formula de taxare corectă a contractelor de muncă part-time, după discuțiile din comisiile de specialitate ale Parlamentului.
Citește și
- 08:05Viorel Cataramă, acuzații incendiare la adresa lui Ilie Bolojan: Când va pleca de la putere, vor ieși la iveală afaceri suspecte
- 08:03UMPMV, mesaj ferm din partea lui Adrian Veștea: „Un mesaj pentru unitate și responsabilitate!”
- 07:53Rareș Bogdan, despre Guvernul Veștea: „Timpul nu mai are răbdare”
- 07:51Mesaj dur de la Veștea către Bolojan: refuzul formării majorității poate băga țara în colaps financiar
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News


























