Pensionarii, împinși spre datorii după guvernarea Bolojan. Seniorii pierd bani în lipsa indexării

Pensionarii, împinși spre datorii
Scris deStoica Marian
Publicat26 iun. 2026, 11:07
Sursărealitatea.net
Pensionarii au ajuns să trăiască pe datorie, după ce statul a luat măsuri de austeritate împotriva lor, acuza seniorii! De doi ani pensiile nu au fost indexate cu rata inflației, iar luna oamenii pierd sume importante de bani, potrivit Realitatea PLUS.
Citește și
- 19:53S-a terminat întâlnirea de la Cotroceni, dar fără niciun rezultat. Partidele nu au ajuns la o înțelegere
- 17:46Cine este premierul propus de Ilie Bolojan și ce legături secrete are cu Berlinul
- 17:35Întâlnirea „guvernului paralel” înainte de negocierile de la Cotroceni: Siegfried și prietenii
- 16:47Ediție specială în această seară, de la ora 20:55, la „Culisele Statului Paralel”, cu Anca Alexandrescu
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News

























