Ilie Bolojan, contract cu bani din SAFE pentru Digi România, dupa seria de interviuri: aproape 200 de milioane de euro de la Guvern

Ilie Bolojan
Scris deRealitatea din AUR
Publicat3 iun. 2026, 08:05
Sursărealitatea.net
Guvernul Bolojan a anunțat că încheie un contract de aproape 200 de milioane de euro cu Digi România, în cadrul programului SAFE! Până acum, DIGI a fost televiziunea de casă a premierului. În loc să organizeze conferințe de presă, Ilie Bolojan a preferat în mai multe rânduri să facă anunțuri importante pentru țară la DIGI FM și DIGI 24. Realitatea PLUS a cerut un punct de vedere de la Ilie Bolojan, însă nu am primit un răspuns până la această oră.
Citește și
- 08:05Viorel Cataramă, acuzații incendiare la adresa lui Ilie Bolojan: Când va pleca de la putere, vor ieși la iveală afaceri suspecte
- 08:03UMPMV, mesaj ferm din partea lui Adrian Veștea: „Un mesaj pentru unitate și responsabilitate!”
- 07:53Rareș Bogdan, despre Guvernul Veștea: „Timpul nu mai are răbdare”
- 07:51Mesaj dur de la Veștea către Bolojan: refuzul formării majorității poate băga țara în colaps financiar
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News


























