Ce au discutat liderii suveraniști cu Nicușor Dan. Petrișor Peiu: "Vedem construirea unei majorități în jurul unui program de țară"

Petrișor Peiu
Scris deRealitatea din AUR
Publicat18 mai 2026, 14:38
SursăRealitatea PLUS
Liderul senatorilor AUR, Petrișor Peiu, a declarat luni, în exclusivitate pentru Realitatea PLUS, că formațiunea politică din care face parte a prezentat președintelui României Nicușor Dan poziția sa fermă în cadrul consultărilor de la Palatul Cotroceni, unde delegația condusă de George Simion a participat alături de prim-vicepreședintele Dan Dungaciu. Discuțiile au vizat atât mandatul politic al partidului, cât și așteptările privind formarea viitorului guvern.
Citește și
- 18:00Eugen Tomac și-a publicat programul de guvernare. Care este prioritatea ZERO a cabinetului său
- 16:50George Simion, alături de români la târgul de la Negreni: „E nevoie de speranță în România!”
- 14:28Țara e în pericol: noul avertisment al președintelui
- 14:21Petrișor Peiu: „Românii suportă costul greșelilor!”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News

























