NOUA ȘEFĂ DE CABINET A LUI BOLOJAN, FOSTĂ MEMBRĂ ÎN CA-URI LA COMPANII DE STAT DIN ENERGIE

NOUA ȘEFĂ DE CABINET A LUI BOLOJAN, FOSTĂ MEMBRĂ ÎN CA-URI LA COMPANII DE STAT DIN ENERGIE
Scris de Realitatea din AUR Publicat: 10 iul. 2025, 14:54
Noua șefă de cabinet a lui Ilie Bolojan a mâncat din banii publici în Consilii de Administrație. Ana-Smărăndița Irina câștiga, anul trecut, peste 2500 de euro pentru poziția de șefă în cadrul unui departament al Poștei Române. Anul trecut, a lucrat inclusiv în consiliul de administrație al unei companii Nuclearelectrica. Compania de stat din energie își mărește, astfel, numărul membrilor din CA, iar Ana-Smărăndița este noua membră a CA. Echipa Realitatea PLUS l-a contactat pe Ilie Bolojan pentru a-i cere un punct de vedere, însă, până la acest moment, acesta nu a oferit un răspuns.
Citește și
- 11:39Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 11:31Bolojan, Oana Gheorghiu și mai mulți membri ai Guvernului, auditați de procurorii DNA pentru trafic de influență
- 08:27Dan Dungaciu: ”Varianta pentru România e un premier AUR sau alegeri anticipate. Un guvern tehnocrat nu e variantă, e o încropire”-VIDEO
- 08:23Eugen Tomac ar urma să prezinte azi programul de guvernare. Ce șanse sunt pentru formarea cabinetului
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News


























