Avertismentul lui George Simion pentru Iohannis: "Aveam 730.000 de semnături la ultima totalizare, sperăm să terminăm în luna martie, să avem 3 milioane”

Avertismentul lui George Simion pentru Iohannis: "Aveam 730.000 de semnături la ultima totalizare, sperăm să terminăm în luna martie, să avem 3 milioane”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 21 ian. 2022, 13:34
Copreşedintele AUR George Simion a anunţat joi, la Târgu Mureş, că formaţiunea sa a reuşit să adune 730.000 de semnături pentru suspendarea preşedintelui Klaus Iohannis şi că speră ca, până în luna martie, să se ajungă la 3 milioane de semnături.
Citește și
- 18:14Motivarea CCR. Curtea explică decizia care îl vizează pe Dominic Fritz: Mecanismul de încetare a mandatului în 30 de zile este constituțional
- 15:31George Simion, mesaj de forță din Statele Unite: Nu, nu mi-au retras viza
- 13:55Neptun Deep nu poate fi apărat prin improvizație, declarații contradictorii și promisiuni. România are nevoie urgentă de o apărare reală împotriva dronelor
- 11:38AUR anunță: August – luna faptelor bune. Politicienii patrioți, alături de oameni și comunități
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din AUR și pe Google News
























