Candidatul partidului Patrioții Poporului Român, Mihai-Ioan Lasca, a declarat că a votat duminică pentru un București liber și o administrație responsabilă și curajoasă.

”Am votat pentru un București liber, pentru o administrație responsabilă și curajoasă! Mergem cu Dumnezeu înainte!”, a scris Mihai-Ioan Lasca pe Facebook.

Zece reprezentanți ai unor partide politice și șapte independenți, unul susținut de o alianță, au intrat în competiția pentru funcția de primar general al Capitalei. 

Articolul precedentGeorge Simion, mesaj emoționant în ziua alegerilor locale: „Mama m-a rugat să vă transmit – dacă nu ieșim azi la vot, nu avem de ce să ieșim la proteste apoi!”
Articolul următorBEM, atenționare pentru întârziați: Votarea se închide la ora 21:00, fără posibilitatea prelungirii