Anca Alexandrescu, candidata independentă la Primăria Capitalei susținută de AUR, descinde chiar la această oră în sectorul 4 al Capitalei și stă de vorbă cu bucureștenii sufocați de problemele uriașe cu care se confruntă.

UPDATE – Ancăi Alexandrescu i s-a alăturat și George Simion.

Anca Alexandrescu, în mijlocul românilor

Anca Alexandrescu, candidata independentă la Primăria Capitalei, susținută de AUR, se află joi în Sectorul 4, unde se întâlnește cu locuitorii și ascultă nemulțumirile acestora legate de condițiile de trai și infrastructura din zonă.

Jurnalista își continuă seria de întâlniri directe cu cetățenii, dorind să afle „din stradă” care sunt principalele probleme ale bucureștenilor. Ea spune că doar prin dialog direct se pot găsi soluții reale pentru un oraș aflat „în pragul colapsului administrativ”.

 

„Încercăm să supraviețuim. Sunt pensionară…am pensie de 1210 lei. Stau în piață și vând de dimineață de la 08:00 până seara la 18:00, au scăzut vânzările.”, a transmis o pensionară care vinde legume și fructe românești la o tarabă situată într-o piață din Sectorul 4.

„Muncesc din greu, 10 ore pe zi, la piață!”, a adăugat un alt bărbat.

Anca Alexandrescu și-a anunțat candidatura la Primăria Capitalei ca independentă, dar cu sprijinul partidului AUR, afirmând că își dorește o administrație transparentă, apropiată de cetățeni.

Imagine

 

 

 
 

Sursa: Realitatea din AUR

Articolul precedentGEORGE SIMION: „INSTITUȚIILE DE FORȚĂ ALE STATULUI ROMÂN NU SUNT JUCĂRII POLITICE!” VIDEO
Articolul următorDogioiu: Premierul s-a întâlnit, pe 23 septembrie, cu liderul PNL Vaslui, Mihai Barbu, și cu Fănel Bogos