“Când a fost Iliescu președinte, nu se interziceau site-uri cum a făcut Iohannis, nu se interziceau partide, nu se anulau alegeri!” Este declarația de ultimă oră făcută de liderul AUR, George Simion, odată cu anunțul potrivit căruia fostul președinte Ion Iliescu a murit. De asemenea, Simion a adăugat că AUR nu vrea să facă alte comentarii cu privire la acest eveniment.
“Noi, creștinii, spunem că a plecat la Dumnezeu. Eu și conducerea AUR nu dorim să facem alte comentarii. Dumnezeu să îl ierte!, așa se spune când cineva pleacă la Dumnezeu și nu am dori să comentăm mai mult pe subiectul acesta.
Dincolo de diferite orientări, ideologii. De exemplu, atunci când a fost Ion Iliescu președinte nu se interziceau site-uri cum a făcut Klaus Iohannis, nu se interziceau partide, nu se anulau alegeri. E un pic diferență”, a declarat Simion petru Realitatea PLUS.
Sursa: Realitatea din AUR














